23 Nisan ve 24 Nisan Üniversiteler Tatil Mi? YÖK Açıkladı

Sıradaki içerik:

23 Nisan ve 24 Nisan Üniversiteler Tatil Mi? YÖK Açıkladı

e
sv

Üniversite’de “Kenevir Araştırma Enstitüsü”

93 okunma — 21 Nisan 2019 12:29

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) üniversiteleri bünyelerinde ‘Kenevir Araştırmaları Enstitüsü’nün kurulduğunu açıkladı..

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, OMÜ bünyesinde ‘Kenevir Araştırmaları Enstitüsü’nün kurulduğunu açıkladı. 

“İLK 1001’İN İÇERİSİNDEYİZ”

Dünya sırlamalarında OMÜ’nün gösterdiği başarıyı da paylaşan Rektör Bilgiç, “Dünyanın 20 bin üniversitesi arasında ilk 1001’in içerisindeyiz. Sürdürülebilir gelişme bakımından da dünya genelinde ilk 200 ile 300 bandında yer alıyoruz” dedi. 

Rektör Sait Bilgiç, “Hazırladığımız projelerin hepsi Ankara’ya çağrılarak TÜBİTAK’ın onayından geçti. Şu an son aşamada Cumhurbaşkanlığımızdan da onay bekliyoruz” dedi. 

“KENEVİR ARAŞTIRMA ENSTİTÜMÜZ KURULDU”

Eğitim ve öğretim alanında Türkiye’deki ihtiyaca yönelik bölümlerin açılması için YÖK’e başvuruda bulunduklarını söyleyen Bilgiç şunları söyledi:

“Veteriner Fakültesi’nin inşası için 30 milyon TL’lik bir ödenek geldi. Acil servisimizin de geliştirilmesi, modern ve güvenli bir şekilde hizmet verebilmesi için hazırladığımız proje de kabul edildi. Yatay gelişmeden çok dikey gelişmeye yönelik yeni açtığımız bölümler ise; Sağlık Bilimleri Fakültesinde Odyoloji, Fizik Tedavi ve Rehabiltasyon, Ortez Protez, Dil ve Konuşma Bozuklukları bölümleri, Bafra İşletme Fakültesinde Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü’dür.” 

‘CUMHURBAŞKANIMIZ DA SÖYLEMİŞTİ’

3 gün önce ‘Kenevir Araştırmaları Enstitüsü’nün kurulduğu bilgisini veren Rektör Bilgiç şöyle konuştu: 

“Cumhurbaşkanımızın da Samsun’un kenevir merkezi olması ile ilgili açıklamaları olmuştu. Bu açıklamanın gereği olarak ve kenevir açısından Samsun’un alt yapı ve potansiyelini de göz önüne alarak en uygun yer olduğunu düşündüğümüz OMÜ’de bu enstitünün hızlı bir şekilde faaliyete başlamasını hedefliyoruz. Çünkü öğretim üyesi bakımından da imkânımız var. Kısacası Samsun’un kenevire bağlı sanayinin merkezi olmasını destekleyecek bir birimimiz oldu. Destek olanlara teşekkür ediyorum.” 


  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.