Bu Kaç Oldu? Üniversite Öğrencisi İntihar Etti!

Sıradaki içerik:

Bu Kaç Oldu? Üniversite Öğrencisi İntihar Etti!

e
sv

Üniversite Okumak İçin Çay Ocağı İşleten Genç Kız!

78 okunma — 09 Temmuz 2019 02:17

Diyarbakırlı 20 yaşındaki Ronahi Denizhan, üniversite hayalini gerçeğe dönüştürmek çay ocağı iletmeye başladı.

Diyarbakır‘da 20 yaşındaki Ronahi Denizhan, üniversite hayalini gerçeğe dönüştürmek biçin kolları sıvadı. Kentin en işlek bölgesinde çay ocağı açıp işletmeye başlayan Denizhan, buradan kazanacağı para ile dershaneye yazılıp, üniversite hayalini gerçeğe dönüştürmeye çalışacak. 

MADDİ İMKANSIZLIKLAR ENGEL OLDU

Diyarbakırlı Ronahi Denizhan’ın babası henüz küçük yaşta cezaevine girdi. Evin geçimini sağlamak zorunda kalan Denizhan, ailesine bakabilmek için hem garsonluk yaptı hem de okulunu okumaya devam etti. Lise bittikten sonra üniversite hayali kuran Denizhan, maddi imkansızlıklar nedeni ile dershaneye kaydını yaptıramadı.

KAZANDIĞI PARAYLA DERSHANEYE GİDECEK

Üniversite hayalini hep kuran Denizhan, önemli bir karara imza atarak sadece erkeklerin tekelinde olan çay ocağı işletmeye karar verdi. Yenişehir ilçesinde bulunan Ofis semtinde çay ocağı işletmeye başlayan Denizhan, buradan kazandığı parayla dershaneye yazılıp üniversite hayalini gerçeğe dönüştürmeye çalışacak. 

KENTİN TEK KADIN ÇAY EVİ İŞLETMECİSİ

Merkez Yenişehir ilçesi Ofis semtinde yaklaşık iki ay önce açmış olduğu çay evini işleten Denizhan, yaşadığı zorlu süreci İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. Tek hayalinin üniversite okumak olduğunu kaydeden Denizhan, “Ben 12 yaşından beri çalışıyorum. Birçok sektörde çalıştım. Bunların içinde, kafe, lokanta ve dershane gibi yerler de vardı. Zor günler geçirdim, çalıştığım dönemde babam cezaevinde olduğu için ben hem çalışıyordum hem okula gidiyordum hem de evde anneme yardım edip kardeşlerime bakıyordum. Hem aileme destek olmak hem de dershaneye gidip iyi bir üniversite kazanıp okulumu okumak ve hayallerimi gerçekleştirmek için böyle bir karar aldım” dedi. 

Kaynak: https://www.tgrthaber.com.tr/yasam/genc-kiz-universite-hayali-icin-cay-ocagi-isletiyor-2652565

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.