Motivasyonu Düşenlere Güç Kaynağı Olacak 3 Muhteşem Film

Sıradaki içerik:

Motivasyonu Düşenlere Güç Kaynağı Olacak 3 Muhteşem Film

e
sv

Ücretsiz Online Eğitim Alabileceğiniz 7 Harika Web Sitesi

77 okunma — 16 Aralık 2019 10:53

Teknolojinin günden güne hızla ilerlemesiyle birlikte eğitim artık bilgisayarınızda veya mobil araçlarınızda. Uzaktan eğitim sağladığı kolaylıklar, esnek eğitim saatleri ve ulaşılabilirliği ile birçok öğrencinin tercihi olmaya başladı. Biz de ilginizi çekecek ücretsiz online eğitim sitelerinin listesini derledik!


Open Culture Online Courses

Open Culture Online Courses; sizlere birçok üniversiteden yaklaşık 1200 eğitimi ücretsiz sunan bir site! Sitede öğrencilere yönelik 800 ücretsiz video, 500 ücretsiz e-kitap, 300 dil kursu içeriği ve 1000’den fazla üniversite ders videosuna ulaşabilirsiniz. Üniversite ve bölüm bazında arama yapma olanağı size üniversite başvurularınızda mülakat aşamasında önemli bir kaynak oluşturacaktır. Sitede hemen hemen tüm üniversite bölümlerine yer verilmekte ve dünyanın en iyi 100 üniversitesi listesindeki okullara ulaşabilirsiniz.

Web Sitesi: http://www.openculture.com/


Academic Earth

Academic Earth size dünyanın en seçkin üniversitelerinden derslere ve kurslara online olarak ulaşma imkanı tanıyor! MIT, Harvard, Princeton, Stanford, Yale ve birçok üniversite ulaşabileceğiniz kurumlar. Sitenin çok başarılı bir arama motoru var ve almak istediğiniz kurs veya ders net ise sizi en iyi sonuçlara götürüyor.

Web Sitesi: http://academicearth.org/


EdX

Yaklaşık 7 milyon öğrencinin kullandığı edX diğer online eğitim sistemlerine göre daha teknik konuları içermektedir. Kurs ve derslerin çoğunu tamamladığınızda size online sertifika imkanı sunan sitede 700 üzerinde konuya istediğiniz zaman istediğiniz platformdan ulaşabilme imkanına sahipsiniz. Sisteme LinkedIn profilinizi kaydetmeniz halinde başarılı olduğunuz kurslar ve kazandığınız sertifikalar otomatik olarak LinkedIn hesabınıza yüklenmektedir. Ücretsiz olarak tamamladığınız kurslar ve programlar sonucunda sertifika için sizden ücret talep edilebilmektedir.

Web Sitesi: http://academicearth.org/


University Of The People

University Of the People bir çok Amerika üniversitesinin derslerine online olarak ulaşabileceğiniz bir site. Aldığınız derslerden sonra sınavlarda online ödeme yaparak ücretli olarak giriyorsunuz. İşletme ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde online lisans eğitimi alarak akreditesi kabul edilmiş diplomaya sahip olabilirsiniz. Sistemde başarınız doğrultusunda burs alma olanağına bile sahipsiniz.

Web Sitesi: http://www.uopeople.edu/


TED-Ed

Dünya çapında bir çok ülkeden ziyaret edilen TED-Ed online eğitim sitesi size eğitim konusunda eğlenceli bir deneyim sunuyor. Youtube’da videolarına sıkça rastlayacağınız TED-Ed videoları sizlere kişisel gelişim, iş yönetimi, girişimcilik ve benzeri konularda bir çok ders imkanı sunmaktadır. Videoları izlerken soru sorarak online etkileşime girme şansına sahipsiniz ve derslerde beyin fırtınası ile aktif online öğretim yaşıyorsunuz. Ayrıca kısa quizler, eğlenceli kelime oyunları vaktinizi dolu dolu geçirmek için birebir!

Web Sitesi: http://ed.ted.com/


Сoursera

Coursera Türkiye’den öğrenciler için tam bir nimet. Türkçe dil desteği sunan sitede bir çok Türk öğrencinin yurt dışı üniversitelerden yüklediği ders ve kurs videoları mevcut. Sitede bir çok üniversitenin geçmiş dönem yaptığı sınavlara da ulaşabilirsiniz. Yurt dışında bir üniversiteye gitmek istiyorsanız başvuru aşamasından önce mutlaka Coursera sitesini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Web Sitesi: https://www.coursera.org/ 


Khan Academy

Salman Khan adlı girişimcinin başını çektiği sistem ilk yayına başladığında Youtube’da çok popüler olarak daha sonra online akademi haline gelmiştir. Birçok eğitim ve ders videosunun bulunduğu site Türkçe dil desteği de sunmaktadır. Khan Academy size bir çok üniversite dersini online izleme imkanı sunarken derslerde animasyon ve grafiklerle yenilikçi bir öğretim metodu taşıyor.

Web Sitesi: https://www.khanacademy.org/

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.