Konyalı Youtuber “Deli Mi Ne?” Süper Kupa’da Sahaya Girdi! (+Video)

Sıradaki içerik:

Konyalı Youtuber “Deli Mi Ne?” Süper Kupa’da Sahaya Girdi! (+Video)

e
sv

Telefon Kullanması Yasaklanan Genç Kız Akıllı Buzdolabından Tweet Attı!

98 okunma — 15 Ağustos 2019 02:48

Akıllı buzdolabından tweet atılabilir mi? 15 yaşındaki Dorothy isimli Twitter kullanıcısı, sosyal medyadan kopmamak için kimsenin aklına gelmeyecek yöntemleri denedi ve başarılı oldu.

Her gün kullandığımız teknoloji çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Tasarlandıkları işlemlerin yanı sıra ek işlemler de yapabilen cihazlar, beklenmedik durumlarda insanların hayatını kolaylaştırabiliyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan olay da bu şekilde oldu.

15 yaşındaki Ariana Grande hayranı ‘Dorothy‘nin teknolojik aletlerine el kondu. Yemek yaparken telefonuyla fazla ilgilendiği için yangın çıkartan Dorothy’nin belirli bir süre elektronik eşyalarla olan ilişiği kesildi. Annesinin telefon, tablet ve benzeri elektronik aletleri Dorothy’nin elinden almasının ardından Dorothy’nin Twitter‘a girmesi de engellendi. Tabii ki bu yasak fazla uzun sürmedi.

Hayran hesabı üzerindeki takipçilerini kaybetmemek için başlangıçta Wii U üzerinden tweet atarak “Annem telefonumu ve Nintendo DS’mi aldı. Bu nedenle Wii’mi kullanmaktan başka hiçbir şansım kalmadı. Tüm destek ve sevgileriniz için teşekkürler” ifadelerini takipçileriyle paylaştı. Bu hareketin ardından Dorothy’nin Wii’si de elinden alındı.

İmkanların neredeyse sınırsız olduğu teknoloji çağında yeni bir fikir aklına gelen Dorothy, tweet atabileceği başka bir teknolojik alet buldu. LG’nin akıllı buzdolabı üzerinden tweet atan Dorothy, tweetinde şu ifadelere yer verdi:

“Bu tweet gidecek mi bilmiyorum ama buzdolabından yazıyorum. Annem bütün elektronik eşyalarıma el koydu.”

Olayların ciddi şekilde ilerlemesinin üzerine Twitter ve LG’nin resmi sayfaları da olaya dahil oldu. LG, resmi Twitter hesabında “#Dorothy’yiSerbestBırakın” şeklinde bir tweet atarken Twitter’ın resmi hesabıysa Dorothy için “Bir ikon” ifadelerini kullandı.

Tabii ki LG ve Twitter’ın cevapları dışında mükemmel cevaplar da ortaya çıktı. Kullanıcılardan biri, “Dorothy LG’nin akıllı buzdolabından tweet atabiliyorsa ben de attığım mesaja cevap alabilirim herhalde” şeklinde bir tweet gönderdi.

Kaynak: https://www.webtekno.com/telefonunu-annesine-kaptiran-genc-kizin-tweet-atmak-icin-buldugu-akillara-zarar-yontem-h74225.html

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.