Konya’da Bilyalı Arabalar Yarıştı

Sıradaki içerik:

Konya’da Bilyalı Arabalar Yarıştı

e
sv

İstanbul Şehir Üniversitesine Tedbir Konuldu!

64 okunma — 15 Ekim 2019 07:43

İstanbul Şehir Üniversitesi, Halkbank tarafından Üniversite’nin tüm varlıklarına tedbir konulduğunu açıkladı.

“Bugün üniversitemizi mali zafiyete düşürerek çalışamaz hale getirmeyi amaçlayan kasıtlı girişimler nedeniyle kamuoyuna aşağıdaki açıklamayı yapmak zorunluluk haline gelmiştir” denilen açıklama şu ifadeler kullanıldı;

ÖDEME TAKVİMİ AKSAMIŞ

“TMMOB tarafından kampüs arazisinin devri ile ilgili açılan kasıtlı dava üzerine Halkbank üniversitemize tahsis ettiği kredi limitlerinin kullanılmasına izin vermemiştir. Bununla birlikte geçen yıl yaşanan ekonomik kriz ve ülkemizin içinden geçtiği olağanüstü şartların da etkisi ile ödeme takviminde kısa süreli bir aksama yaşanmıştır. Ödeme planında meydana gelen sorun üzerine banka ile yapılan görüşmelerde önemli bir ilerleme sağlanmıştır.

Üniversitenin bankaya verdiği gelecek projeksiyonu ve ödeme planıyla ilgili kredi borcunun ödenebileceği anlaşılmış ve iki kurum yetkilileri bu konuda 09.10.2019 tarihinde fikir birliğine varmıştır. Hal böyle iken sadece iki gün sonra, 11.10.2019 tarihinde Halkbank, dürüstlük ilkesine aykırı şekilde üniversitenin bankalardaki tüm varlıklarına tedbir koydurmuştur.

İyi niyetten uzak bu girişim neticesinde ortaya çıkan bu durum, bir hukuk devletinde yaşanmayacak boyutlar içermektedir. Burada amaç, alacaklarını temin etme konusunda sorun yaşamayacak olan bankanın çıkarlarını korumak değil, başarılı bir yükseköğretim kurumunu çalışamaz hale getirmektir.”

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2019/egitim/istanbul-sehir-universitesine-tedbir-konuldu-5388675/

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.