OECD: Matematikte İyi Olanların Sağlıkları da İyi Demektir.

Sıradaki içerik:

OECD: Matematikte İyi Olanların Sağlıkları da İyi Demektir.

e
sv

190 Öğrenciye Özel Burs!

61 okunma — 31 Mart 2019 11:00

TED’in tüm eğitim harcamalarının karşılandığı ‘Tam Eğitim Bursu’ sınavı 30 Mart’ta yapılacak. Sınava 4, 5 ve 8’inci sınıf öğrencisi 17 bin 494 kişi başvurdu. Başarılı olan 190 öğrenci burs kazanacak.

Türk Eğitim Derneği (TED), ‘10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye Projesi’ kapsamında tam eğitim bursu veriyor. 30 Mart’ta, 38 merkez ve 813 salonda düzenlenecek olan bursluluk sınavına 4, 5 ve 8’inci sınıfta okuyan 17 bin 494 öğrenci başvurdu. Burs için çaba sarf edecek öğrenciler, kazanmaları halinde TED okullarında burslu okuyacak. Öğrenciler bu bursları üniversite bitimine kadar almaya devam edecek. Geçen yıl 152 öğrenciye burs sağlayan TED, bu yıl ise 190 yeni öğrenciye burs sağlayacak.

TÜM EĞİTİM MASRAFLARI KARŞILANACAK
Tam Eğitim Bursu (TEB) ile öğrencilerin sadece okul ücretleri değil; cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, barınma giderleri gibi tüm eğitim masrafları karşılanacak. Sisteme girmeye hak kazanan öğrencilerin üniversite eğitimleri boyunca da bursları devam ediyor. Ayrıca, üniversitelilerin staj ve kariyer takiplerinin yapıldığı sistem, mezun öğrencilerin işe yerleşme süreçlerini de izliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.