2020-2021 MEB Öğretmenlik Bursu Sonuçları Açıklandı

Sıradaki içerik:

2020-2021 MEB Öğretmenlik Bursu Sonuçları Açıklandı

e
sv

Tiritçi Mithat Koronavirüs Sebebi ile Hayatını Kaybetti

61 okunma — 29 Eylül 2020 20:08

Konya‘nın yurt genelinde meşhur olan Tiritçi Mithat mekanının sahibi Mithat ÇATAL koronavirüs sebebi ile hayatını kaybetti.

Tiritçi Mithat Kimdir?

Tiritçi Mithat Koronavirüs Sebebi ile Hayatını Kaybetti

Konya’nın lezzetlerinden olan Tiritçi Mithat, yurt genelinde meşhur olmuş Konya’nın tarihi mekanlarından biriydi. Sahibi Mithat ÇATAL alınan bilgilere göre yakın zamanda kalp ameliyatı olduğu öğrenildi. Hastalığı ağırlaştığı için hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ekşi Sözlükte Tiritçi Mithat’ın Hakkında Yazılanlar

“bir parça et ne kadar lezzetli olabilir ki sorusunu cevaplayan mekan. konya’ya uğrama sebebi.”

“mezuniyet günü keşfettiğim, sonra bir arkadaşımla gittiğimde arkadaşıma çığlık attıracak kadar güzel tirit yapan yer, konya’da müptelası kadar bilmeyeni de çoktur ama aziziye camii eşrafından bilmeyen yoktur. türkiye değil belki dünyada bulunması zor lezzetlerden.. bu arada yeri gelmişken bir de güncelleme yapayım tirit 14 tl ama son kuruşuna kadar helal olsun.. ayrıca biraz köşede kalmış bir tablo üzerinde mithat usta’ya ait bir söz vardır ki düşündürür;
– çocukluk edip de büyüme sakın, büyümek ayrılıktır”

“çok beğendiğim konya’nın meşhur tiritçisidir. genelde önünde kuyruk olur. işletmenin garip bir politikası var, günlük sınırlı öğün çıkarmak. kaliteyi korumak için tamam ama bazen insan sırf bunu yemek için konya’dan geçerken uğruyor bir bakıyorsunuz tirit bitmiş. o yüzden tavsiyem öğle yemeğine gitmenizdir. benim gibi çok yemeyen biriyseniz 2 kişi ortaya 1 porsiyon söyleyebilirsiniz, tam kararında oluyor.
yanında birkaç tiritçi daha var fakat tiritçi mithat’ın kalitesinin yanına dahi yaklaşamayacaklarını düşünüyorum. tiritçi mithat’ta tirit bittiği için bir keresinde bunlardan birinde yeme gafletinde bulundum ve hiç memnun kalmadım. aşırı yağlı ve lezzetsizdi.”

Faydalı Linkler;
Tarihi Tiritçi Mithat

İlginizi Çekecek İçerikler

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.