Abdullah GÜL’den Seçim Tartışmalarına Açıklama Geldi!

Sıradaki içerik:

Abdullah GÜL’den Seçim Tartışmalarına Açıklama Geldi!

e
sv

Selçuk Üniversitesi 44. Yaşını Kutladı!

70 okunma — 13 Nisan 2019 09:24

Selçuk Üniversitesi, 44’üncü Kuruluş Yıl Dönümünü “Milli Birlik” temasıyla düzenlenen törenle kutladı. 

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Eski Milli Savunma Bakanı Mehmet Vecdi Gönül, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mevlüt Gülbudak, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Gündüz, Konya Milletvekilleri, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Fidan Yüksel, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Prof. Dr. Hüseyin Kara, Prof. Dr. Mehmet Okka,  Rektör Danışmanları, Siyasi Parti İl Başkanları, SÜ Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, dekanlar, müdürler, daire başkanları, akademisyenler, hayırseverler, idari personel, öğrenciler ile diğer protokol üyeleri katıldı. Program, Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuvarı öğretim elemanları ve öğrencileri ile Türkçe Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisiyle başladı.

Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kuruluşlarından biri olan Selçuk Üniversitesi’nin 44’üncü kuruluş yıl dönümünde bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifaden eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Selçuk Üniversitesi, 11 Nisan 1975 tarihinde kurulmuş ve bugüne kadar 600 binden fazla öğrenci mezun etmiştir. Üniversitemiz halen 77 bin öğrencisiyle ülkemizin en kalabalık üniversitelerinden birisidir. Yapılan çeşitli değerlendirmelerde ülkemizde 206 üniversite içerisinde 16. sırada, dünyada ise 28 binden fazla üniversite içinde ilk bin üniversite içinde yer almaktadır. Amacımız; üniversitemizi gerek ülkemizde gerekse dünyada saygın üniversiteler arasında daha üst sıralara taşımaktır. Bu hedefi gerçekleştirirken en büyük güvencemiz akademisyenlerimizin özverili ve fedakârca yapacakları çalışmalardır. Bu çalışmaları yaparken kıymetli hocalarımızın geleceğe güvenle yürümelerini sağlamayı kendimize öncelikli vazife saydık. Bu çerçevede gerek özlük haklarının verilmesi ve iyileştirilmesi hususunda gerekse kaynak ve imkan temini hususunda ve bu kaynakların hakkaniyet ve liyakat esasları içerisinde dağıtılması için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı burada bir kez daha teahhüd ediyorum” dedi. Üniversitenin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Rektör Şahin, “Bizden önceki 9 rektörümüz görev yaptılar. Rektörlerimiz, şartlar ve imkânlar ölçüsünde kendi dönemlerinden üniversitemize hizmet ettiler, katkıda bulundular. Emek ve katkıları için geçmiş Rektörlerimizi hayırla yâd ediyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olanlara saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu dile getiren Rektör Şahin, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Devlet büyüklerimiz, ülkemizin bir beka sorunu ile karşı karşıya olduğu ifade etmektedirler. Dış düşmanlarımızın şu ya da bu sebeple bize karşı nasıl bir tavır sergiledikleri, bu tutumun tarihi arka planları, bizimle ilgili niyet ve emelleri herkesin malumudur. Bunlara, içimizdeki işbirlikçi hainlerin taşeronluk ettiği de açık seçik ortadadır. 15 Temmuz ihanet ve işgal kalkışmasının bize yeniden hatırlattığı en önemli hakikat, devlet ve millet bütünlüğümüzü korumak ve kollamak olduğudur” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin bilim ışığından yeni buluşların, yeni fikirlerin harmanlandığı geleceğin aydın kadrolarının yetiştirildiği mekânlar olduğunu ifade eden Rektör Şahin, “Selçuk Üniversitesi olarak bir ‘Dünya Üniversitesi’ olma yolunda ilerlerken milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeyi, ülkemize ihtiyaç duyulan her alanda hizmet etmeyi, özetle ülkemizin ‘Stratejik Üniversitesi’ olmayı kendimize hedef olarak seçtik. Bu hedefimizi gerçekleştirebilmek için kalite odaklı çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmaların sonucu olarak geçen yıl 22 meslek yüksekokulumuzun tamamı ve rektörlüğümüze bağlı 22 birim TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Belgesini almaya hak kazanmıştır.  Ülkemiz yükseköğrenim planlaması ve yürütülmesi YÖK tarafından yapılmaktadır. Yeni YÖK söylemi ile kalite odaklı çalışan yükseköğretim kurulumuz her alanda etkin ve sonuç odaklı çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayabilmemiz için ülkemizin cari açığını kapatacak projelere yoğunlaşmalıyız. Devletimiz ve milletimiz en önemli sermayesi olan ‘beşeri sermayesini’ bizlere emanet etmiştir. Bizlerin; öncelikli vazifesi bu gençlerimizi, milletinin değerlerini benimsemiş, nesiller olarak geleceğe güçlü ve donanımlı bir şekilde hazırlamaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Selcuk.edu.tr

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.