Konya’da Üniversite Okuyacaklara Tavsiyeler

Üniversite tercihini Konya’dan yana kullandın. Peki şimdi ne olacak? Konya’ya yeni gelecek öğrenciler için yine yıllardır Konya’da üniversite öğrencisi olan arkadaşlarımıza tavsiyelerini sorduk.

Konya‘da üniversite hayatı nasıl olur? En çok sorulan sorulardan biri de bu. Konya’da 5 adet üniversite var. Bunlar;

  • Selçuk Üniversitesi
  • Necmettin Erbakan Üniversitesi
  • KTO Karatay Üniversitesi
  • Konya Teknik Üniversitesi
  • Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi

Konya’da üniversite okuyacaklara tavsiyeleri yine üniversiteyi Konya’da okuyan arkadaşlar yaptı. Öncelikle ilk olarak şöyle bir soru sorduk.

İşte tercihini Konya‘dan yana kullanan yeni arkadaşlara tavsiyeler;

1 – Oldukça Haklı

2 – No Taksit!

Bazı arkadaşlar onlarca taksit avantajı sunduğunu belirten firmalardan alışveriş yapıyor. Lakin borcunu üniversite hayatınız boyunca ödemeye devam ediyorsunuz.

3 – Elektrik Konusunda Ciddiyiz!

Özellikle Selçuk Üniversitesi veya Konya Teknik Üniversitesi‘ni kazanan arkadaşlara bu tavsiye. Bosna hersek mahallesi üniversitenize komşu. Yaklaşık 100 bin öğrencinin kaldığı bu mahallede elektrikler gittiği an olanlar oluyor. Tencere, tavalar, bağıranlar daha neler neler. Bunlara hazır olun.

4 – Sınavlar İçin En Önemli Tavsiye!

5 – Kitap Almadan Önce Bir Kez Daha Düşün!

6 – Tartıcı Mehmet Abi!

Konya’da üniversite okuyacaklara tavsiyemiz Bosna Hersek Mahallesi Süel Sitesi önündeki bisiklet yolundan yürümesinler. Çünkü orada Tartıcı Mehmet Abi var. Yaya yolunu değilde bisiklet yolunu tercih edenlere biraz kızabiliyor.

Peki Konya’da üniversite okuyacaklara tavsiyeler bu kadar mı? Tabi ki devamı da var. İşte diğer tavsiyeler;

Konya’da üniversite okuyacaklara tavsiye olarak bir de Bosna Hersek Mahallesinde yaşayacaksanız bunlara da bir bakın deriz;

Bir cevap yazın